Úvodní strana » Datová centra

Datová centra

Úspěšnost řady společností je mimo jiné závislá na datovém centru. Pro společnost je důležité, aby byla vždy minimálně o krok před konkurencí, a proto se klade velký důraz na současné důležité obchodní trendy. V mnoha případech to znamená nákup a integraci nejnovějších informačních a telekomunikačních technologií a adopci procesů, které jsou na těchto technologiích závislé.   Datové centrum představuje komplexní prostředí integrovaných systémů, sub-systémů a procesů pro vytvoření a zajištění informačních systémů, technologických dat a infrastruktury. Obraťte se na nás a my vaší společnost dokonale vybavíme. Připravíme řešení na míru vašim potřebám.

 

4 typické systémy datového centra

  1. IT infrastruktura: síťové prvky, síťové bezpečnostní prvky, telekomunikační zařízení, servery, disková pole
  2. Podpůrná infrastruktura: rozváděče a rozvody elektrické energie, generátor/ATS, záložní zdroje (UPS) a akumulovaná energie, skříně a stojany pro IT zařízení, klimatizační jednotky, výměníky tepla, řízení a monitoring přístupu, detekce požáru, zhášecí systém, detekce zaplavení, osvětlení
  3. Strukturovaná kabeláž: hlavní distribuční prvky, horizontální vedení a distribuce, vertikální vedení a distribuce, otvory pro údržbu, značení kabelové infrastruktury
  4. Stavební prvky: zvýšená podlaha, zavěšený podhled, kabelové žlaby, povrchové úpravy a čištění

 

Návrh datového centra

Při navrhování datového centra se řídíme specifikací mezinárodních standardů. Garantujeme efektivitu a bezpečnost provozu centra.  Při návrhu klademe velký důraz na identifikace kritérií pro dimenzování dvou hlavních částí celého projektu:

  • technologickou infrastrukturu a služby (IT),
  • podpůrnou infrastruktura a služby.

 

Hlavními kritérii při navrhování datového centra jsou obchodní sféra působnosti, požadovaný stupeň dostupnosti, hustota napájení a chlazení. Stejně důležitý je správný výběr lokality a místa, kde bude datové centrum provozováno. Ve většině případů vznikají datová centra a vybudování počítačového sálu v již existujících budovách nebo je jich výstavba zahrnuta do již navrhovaného stavebního projektu, což ale obvykle komplikuje dodržení optimální koncepce záložního napájení a chlazení. Výstavba a provoz datových center zasahuje do oblastí mezinárodního standardu ISO/IEC 17799 bezpečnosti informací, proto je nezbytné věnovat návrhu maximální pozornost.